Tony Bigmouth Pearson

Košice ★ Blues, Jazz

Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person

Tony Bigmouth Pearson je sólový projekt speváka – gitaristu Štefana Uhriňáka z Košíc. Ako teenager strávil istý čas v USA – ‘Pearson’ je priezvisko príbuzných – názov projektu vzdáva hold tomuto životnému obdobiu. Vlastné piesne píše v angličtine, ktoré pramenia z blues a jazz. Úspešne koncertuje na Slovensku, v Čechách, v Poľsku a v Maďarsku. Vystúpenia Tony Bigmouth Pearsona sa vyznačujú výborným spevom, perkusívnou gitarovou technikou a rytmus jeho hry narobí „rámus“ takmer ako celá bluesová kapela.

V súťažnej prehliadke Nové tváre slovenského jazzu 2017 získal cenu SOZA za najlepšiu pôvodnú autorskú skladbu. V roku 2018 sa stal víťazom celoslovenskej súťaže bluesových kapiel a sólistov Slovakian Blues Challenge a úspešne reprezentoval Slovensko na medzinárodnej súťažnej prehliadke European Blues Challenge 2019 na portugalských Azorských ostrovoch. V konkurencii 30 kapiel sa stal sa víťazom medzinárodnej súťaže Blues Aperitiv 2019 a následne dostal pozvanie účinkovať na najväčšom stredoeurópskom bluesovom festivale Blues Alive. V roku 2020 svoju krajinu reprezentoval na legendárnom International Blues Challenge v americkom Memphise, kde v silnej konkurencii bol schopný svojim vystúpením zaujať a dostal pozvanie účinkovať v americkom Los Angeles.

Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person