Tony Bigmouth Pearson

Košice ★ Blues, Jazz

Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person

Slovenský spevák a gitarista Štefan Uhriňák alias Tony Bigmouth Pearson pochádza z Košíc. Ako teenager strávil istý čas v USA. „Pearson“ je priezvisko príbuzných žijúcich v Amerike, vďaka ktorým si kúpil prvú elektrickú gitaru. Štefan Uhriňák píše vlastné piesne prevažne v angličtine, ktoré pramenia z hudobných štýlov blues a jazz. Úspešne koncertuje na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku.


V súťažnej prehliadke Nové tváre slovenského jazzu 2017 získal cenu SOZA za najlepšiu pôvodnú autorskú skladbu. V roku 2018 sa stal víťazom celoslovenskej súťaže bluesových kapiel a sólistov Slovakian Blues Challenge 2018 a bude reprezentovať Slovensko na medzinárodnej súťažnej prehliadke European Blues Challenge 2019 na portugalských Azorských ostrovoch. Vystúpenia Tony Bigmouth Pearsona sa vyznačujú výborným spevom, perkusívnou gitarovou technikou a rytmus jeho hry narobí „rámus“ takmer ako celá bluesová kapela.

Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person Slovenský bluesový spevák a gitarista Štefan Uhriňak alias Tony Bigmouth Person