Blues Rock Generations

Piešťany ★ Blues, Rock

Slovenská skupina Blues Rock Generations

Hudobná formácia Blues Rock Generations bola založená spontánne, na začiatku roku 2021 pri akustickom prehrávaní starých skladieb dvoma chalanmi, ktorí sú spolužiaci na základnej škole a študujú hru na akustických gitarách v miestnej hudobnej škole v Piešťanoch. Obaja majú rovnaký vkus pre „staré dobré veci“. Ich mená sú Jakub Adamec a Samo Kolník. Jakubov starý otec Štefan Adamec si mnohé skladby pamätal z obdobia konca 60 tých rokov, keď hrával s vlastnou kapelu a pridal sa ku skúšaniu s akustickou gitarou a spevnom.

K rastúcemu zoznamu dedko pridal vlastné skladby postavené na básňach dlhoročného rodinného priateľa Alexa Gustafíka, ktoré upravili Jakub na sólovej gitare a Samo na elektronických bicích. Okrem vlastných skladieb repertoár obsahuje návrat ku základom moderného rock and rollu a ešte ďalej do minulosti, blúzové skladby z 20 tých a 30 tých rokov minulého storočia. Skupina predstavuje preklenutie generácii z vnuka na starého otca a súčasne preklenutie generácií hudobných žánrov s návratom k blues a rocku. Prvé koncerty skupina zahrala v hudobnej kaviarni „La Musica“ v Piešťanoch a následne v Stredisku kultúry na Vajnorskej v Bratislave.

Slovenská skupina Blues Rock Generations Slovenská skupina Blues Rock Generations Slovenská skupina Blues Rock Generations Slovenská skupina Blues Rock Generations