Festival Blues Moods 2021 v Trnave

V režime Covid Špeciál

Trnavská hudobná spoločnosť sa v kultúrne ťažkej dobe podujala zorganizovať 11. ročník žánrového hudobného festivalu Blues Moods, ktorý tradične prináša korene kultúrneho dedičstva populárnej hudby na Slovensku v Trnave žánrovým festivalom v “nákazovo-obmedzenom” režime.

Festival Blues Moods 2021 v Trnave

Festivalovým hosťom je vokálno–inštrumentálny salónny kvintet – Veteráni zo Salon Doré. Zakladateľom tohto príležitostného zoskupenia je legenda slovenskej bluesovej scény Ján Litecký – Šveda. Spoluzakladateľ a dlhoročný prezident Slovenskej bluesovej spoločnosti, sólový interpret i protagonista viacerých hudobných zoskupení (Víťazný traktor, Slovenská disharmónia Jug Band, Vlčie mlieko…), autor viacerých kníh a v pravom slova zmysle priekopník blues na Slovensku sa v tomto projekte obklopil osvedčenými spoluhráčmi. V auguste roku 2021 pokrstili svoje prvé rovnomenné CD, z ktorého autorské piesne spievané v slovenčine zaznejú aj na trnavskom festivale Blues Moods 2021.


Festival sa uskutoční v sobotu, 13. novembra 2021 v priestoroch veľkej sály Kultúrneho centra Malý Berlín na Štefánikovej ulici 4 v Trnave so začiatkom o 20.00 h. Koncert sa uskutoční v režime OTP, cena vstupného je 5 Eur. Festival z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava. Festival ďalej podporili: Kultúrne centrum Malý Berlín, Libros, Edit Print, Penzión Oáza, WebHouse a HALADA advokátska kancelária. Mediálni partneri: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, domesta.sk, bluesmusic.sk, MTT.

Peter Stojka
organizátor
06/11/2021