Škola hry na gitaru

Naučíte sa hrať na akustickú gitaru folkové, trampské a country pesničky

Posledné 4 kusy!

Škola hry na gitaru + DVD
Autor: Ctirad Oráč
Vydavateľ: Ctirad Oráč © Noty-video.cz, Brno
Kniha A5, Český jazyk, 88 strán, noty, tablatúry, DVD

Naučíte sa hrať na gitaru folkové, trampské a country pesničky. Najpoužívanejšie akordy na gitaru pre začiatočníkov a akých chýb sa vyvarovať pri ich držaní, ako udržať rytmus, striedanie akordov, baré akordy, výber a držanie trsiatka. Poznáte 22 rôznych sprievodných rytmov, predovšetkým hraných trsiatkom, ale aj vybrnkávaním v štýle známych českých folkových hudobníkov a kapiel ako Kamelot, Vlasta Redl, Karel Kryl a ďalší. Na dvoch známych pesničkách sa postupne krok za krokom naučíte ako hrať sprievodnú gitaru, od najjednoduchších pre úplných začiatočníkov, cez mierne zložité, až po plnohodnotné folkové rytmy.

V knihe sú odpovede aj na tieto otázky: Z čoho sa skladá pesnička. Je vhodné dať dieťa do Základnej umeleckej školy? Môžem sa začať učiť hrať na gitaru v dospelosti? (áno). Ako vyberať gitaru. Aké struny a ako často ich meniť. Ako naladiť gitaru. Ako čítať tablatúru. 4o robiť keď struny drnčia. 4o robiť keď bolia prsty. Ako sa naučiť spievať s gitarou.

Na priloženom DVD je všetko podrobne vysvetlené, zahrané pomaly a rýchlo, natáčané tromi kamerami, tak uvidíte detailne ako sa všetko presne hrá, aký rytmus hrá pravá ruka a čo drží ľavá ruka na hmatníku. Uvidíte tiež ako hrať jednoduché blues, akustický rock a rockovú baladu s vyhrávkami aj s kapelou. V knihe nájdete pesničky, ukážky a rytmy v notách a tablatúre, zoznam 241 typických piesní k uvedeným rytmom a omnoho viac rád a tipov. Nie je nutná znalosť nôt.

20 € – cena je vrátane poštovného a balného.
Objednať na dobierku: e-shop@slovakblues.com

Poradíme vám ako hrať na akustickú gitaru