Superstarista Lukáš Piala hosť Modrého štvrtku

Koncert v Trnavskom Amfik Café

Modrý štvrtok – Blue Thursday, ktorý organizuje občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť spolu s trnavskou skupinou Second Band bude hostiť žilinského rodáka – superstaristu Lukáša Pialu.

Lukáš začal hrať na gitare ako 11-ročný, o dva roky neskôr už založil svoju prvú hudobnú skupinu. Študoval na konzervatóriu v Žiline a v Prahe, neskôr získal aj diplom na škole Institute of Contemporary Music Performance v Londýne. V roku 2007 sa zúčastnil súťaže Slovensko hľadá Superstar a dostal sa do semifinále. Svoje hudobné skúsenosti získaval na zaoceánskej lodi ako aj v sprievodnej skupine Tomáša Bezdedu. Lukáš v súčastnosti vystupuje sólovo s gitarou, ale hrá aj v skupinách Ja ty a Rolo, 6 Foxes a Chrobáky (Beatles Revival).

Podujatie Modrý štvrtok je zamerané na podporu nehmotného kultúrneho dedičstva, podporu menšinových hudobných žánrov ale aj spestrenie voľnočasových aktivít občanov mesta Trnava. Marcový projekt s Lukášom Pialom a skupinou Second Band sa uskutoční vo štvrtok, 15. marca 2018 od 20.00 h v priestore kaviarne Amfik Café v objekte Mestského amfiteátra.

Peter Stojka
za THS, o.z.
Marec 2018