Rozhovor: Marián Lucký a jeho Band

V Skalici ponúkne výber z vlastnej tvorby a poteší aj bluesovou klasikou

Prinášame rozhovor s Mariánom Luckým – finalistom celoslovenskej súťažnej prehliadky Slovakian Blues Challenge 2017, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 7. septembra 2017  v reštaurácii Srdiečko v Skalici.

Marián Lucký je slovenský spevák a gitarista z Bratislavy, ktorý prešiel množstvom slovenských hudobných skupín štýlovo zameraných od Jimi Hendrixa až po bluesrockové a rockové klasiky. V roku 1996 účinkoval s kapelou The Experience na medzinárodnom Beatles festivale v anglickom Liverpoole, kde odohral koncerty aj legendárnom Cavern Clube. V Skalici sa predstaví so svojou kapelou Marián Lucký & Band a ponúkne fanúšikom výber z vlastnej tvorby a poteší aj bluesovou klasikou.

Rozhovor s Mariánom Luckým finalistom celoslovenskej súťažnej prehliadky Slovakian Blues Challenge 2017

Ako, kedy a kde vznikla vaša skupina a kto sú jej súčasní členovia?
Skupina Marián Lucký & Band vznikla v Bratislave v roku 2015 po rozpade skupiny The Badge, v ktorej hral aj basgitarista Fedor Frešo a pôvodnými členmi The Badge boli Marián Lucký, Peter Szapu, Jakub Tvrdík a Milan Koyš. Súčasnú základnú zostavu moje kapely tvorím ja, gitarista a spevák Marián Lucký a basgitarista Milan Koyš. Striedame viacero bubeníkov, medzi ktorých patria Peter Szapu, Roman Turtev, Pavel Rak a Martin Valihora a na klávesy s nami hráva Jakub Tvrdík alebo Gusto Šiška. Účinkujeme aj ako trio bez klávesových nástrojov a k našim hosťom patrí aj huslista Ján Berky Mrenica.

Kto vás najviac inšpiruje z bluesovej oblasti a z akých ďalších hudobných žánrov čerpáte pri vašej tvorbe?
Z oblasti blues je to nespočetné množstvo mien ako Eric Clapton, Jimi Hendrix, Cactus, Tab Benoit, Derek Trucks alebo B.B. King. Z ďalších žánrov nás ovplyvnili The Beatles, Deep Purple a skupina Rainbow.

Rozhovor s Mariánom Luckým finalistom celoslovenskej súťažnej prehliadky Slovakian Blues Challenge 2017

Prezraďte nejaké vaše úspechy, albumy, recenzie, špeciálne festivaly alebo koncerty?
V roku 2016 som vydal vlastný sólový album „Marián Lucký – About Life“. Album si dobre vedie v predajnosti, bol prezentovaný v rôznych médiách ako časopis Nový Populár, v televíziách TA3, JOJ, RTVS a nedávno vyšla pekná recenzia v poľskom časopise Twój Blues. S kapelou hrávame samostatné koncerty, vystupujeme na festivaloch, nebránime sa ani firemným akciám a hráme všade kde majú radi našu hudbu. V blízkej dobe chystám vydanie singla s dvomi novými pesničkami.

Celoslovenská súťaž bluesových kapiel v Skalici

S čím prídete na súťaž a na čo sa môžu fanúšikovia a porota tešiť v Skalici?
Na súťaž v Skalici sme si pripravili výber z našich vlastných pesničiek, ktoré doplníme bluesovými skladbami rôznych autorov.

Ľubos Beňa
Bluesmusic
August 2017