Pripravte sa na festival PET JAZZ 2019

XIX. ročník petržalského jazzového festivalu

PriPET JAZZ 2019 XIX. ročník petržalského jazzového festivalupravte sa na osvedčenú kvalitu renomovaných osobností hudobného života, ktorí nám svojim talentom prinášajú neuveriteľné jazzové kompozície. Ich čaro prepája staršiu, strednú a mladšiu generáciu slovenského jazzu. Súčasný festival koncepčne nadviazal na tradíciu jazzového festivalu „Pet Jazz“, ktorý sa v rokoch 1991 – 1999 konal pravidelne v Dome kultúry Lúky a tiež na tradíciu „jazzových večerov“.

Sme hrdí na to, že tento festival podporuje jazz ako menšinový žáner, a tiež pomáha vytvárať stabilné zázemie na prezentáciu jazzových umelcov zo Slovenska i zahraničia. Pet Jazz 2019 sa uskutoční v DK Zrkadlový háj a v tomto ročníku sa môžete tešiť na týchto výborných muzikantov: Marián Ševčík Trio (Marián Ševčík, Andrej Farkaš, Peter Korman) a hosť Andy Middleton (USA), Dobrota Nvotová – Silné piesne (Dorota Nvotová, Juraj Kalász, Vladislav „Slnko“ Šarišský, Jakub Valiček, Jaroslav Remenár), Andrej Šeban sólo koncert.

Už teraz vieme, že PET JAZZ 2019 zabrnká na strunu verným priaznivcom jazzu, ale aj nadšencom multižánru a kvalitnej hudby, ktorá sa považuje za nadčasovú. Príďte podporiť JAZZ do nášho „Zrkadláča“ a užiť si s nami tento výnimočný festival.


PET JAZZ 2019 – XIX. ročník petržalského jazzového festivalu, 23.5.2019 o 18:30 h. DK Zrkadlový háj, predpredaj 11 € v deň festivalu 14 €. Vstupenky: Predpredaj Ticketportal, Pokladne KZP – Dom kultúry Zrkadlový háj a Dom kultúry Lúky.

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia.

Kultúrne zariadenia Petržalky
04/2019