Modrý štvrtok s Barborou Černou

Bluesový večer v trnavskom Music a Café

Jesennú sezónu Modrých štvrtkov – Blue Thursday z réžie Trnavskej hudobnej spoločnosti, o. z. a trnavskej hudobnej skupiny Second Band otvorí klubový večer s pozvaným hosťom: skladateľkou, gitaristkou a speváčkou Barborou Černou zo Skalice.

Dvadsaťtriročná Barbora hrá od svojich pätnástich rokov. V uplynulom roku Barbora zaznamenala úspechy v hudobnom zoskupení Slovak Blues Project, spolu s Ľubošom Beňom a Palom Hrnčiríkom. V marci 2016 vyhrali medzinárodnú súťaž Blues Aperitiv v moravskom Šumperku, v septembri 2016 vyhrali slovenskú súťaž bluesových skupín a interpretov Slovakian Blues Challenge v Skalici ako aj súťaž bluesových skupín – XIII. Galicja Blues Festival v poľskom Krosne. V súčastnosti sa Barbora venuje najmä vlastnej tvorbe, ktorá okrem bluesu vychádza aj z americkej folkovej hudby. V rámci koncertného cyklu Modrý štvrtok, predstaví spolu so skupinou Second Band nielen vlastnú tvorbu, ale taktiež aj tradičné bluesové skladby.

Septembrový klubový večer sa uskutoční vo štvrtok 14. septembra 2017 v trnavskom Music a Café klube (City Aréna) so začiatkom o 20.00 h. Vstup na podujatie je voľný. Podujatie Modrý štvrtok – Blue Thursday podporilo Mesto Trnava, hudobný klub Music a Café, Rádio Bunker, Rádio Devín, média Trnavsko a Trnava Dnes, portál DoMesta.sk, Trnava Live, Slovak Blues a BluesMusic.sk.

Peter Stojka
predseda THS, o.z.
September 2017