Koncert k 70. narodeninám Jozefa Barinu

4 hodiny skvelej hudby a nečakaných prekvapení v Bratislave

Koncert pri príležitosti 70. narodenín Jozefa Barinu 21. apríla 2018 v KD Lúky v bratislavskej PetržalkeJozef Barina oslavuje 70. narodeniny. Táto legendárna postava slovenského bigbítu 60-tych rokov je spojená s účinkovaním v hudobnej skupine The Players, ktorá hrala prevažne inštrumentálnu hudbu. Skupinu založil spolu s kamarátmi, ktorí pochádzali z rovnakého domu v centre Bratislavy.

Ďalšou hudobnou zástavkou bola kapela For Meditation, neskôr premenovaná na The Meditating Four. K raketovému nástupu na scénu mu dopomohol výrazný a nezameniteľný hlas a popularitu si získal vďaka skladbám ako Šťastie, Meditácia nad vášňou alebo Hej, pán doktor! Dnes už legendárna skupina nemala dlhé trvanie a v roku 1970 dostala dlhoročný dištanc za údajne protištátny text piesne Purpurový smútok po televíznom vystúpení v relácii Bumerang komikov Lasicu a Satinského.

Koncert pri príležitosti 70. narodenín Jozefa Barinu 21. apríla 2018 v KD Lúky v bratislavskej Petržalke

Pri príležitosti 70. narodenín sa bude konať v sobotu, 21.4.2018 o 18.00 hod. v kultúrnom dome Lúky na Vígľašskej ulici v bratislavskej Petržalke koncert spojený s prezentáciou limitovanej edície LP platne obsahujúcej autentické nahrávky vrcholného obdobia For Meditation z rokov 1969 – 1970. Dlhohrajúci vinylový hudobný nosič vydáva vydavateľstvo CS Music a do distribúcie sa kvôli oneskoreniu výroby dostane až o mesiac neskôr. Jožo Barina sa na pódiu po dlhej dobe stretne s pôvodným spoluhráčom zo skupiny The Players – Jurom Jurigom a neskôr sa predstaví so svojou novovytvorenou zostavou Barina & his Rock band a množstvom hudobných hostí. Hold Barinovi vzdajú Dano Heriban trio, skupiny Blues Mother In Law, Grapefruit Death, Juraj „Dura“ Turtev & Blues Club, Peter „Peci“ Uherčík alebo Čenkovej deti. Popri spomienkach, gratuláciách a koncertoch sa Barinovi splní dávny veľký sen – zaspieva si spolu so speváckym zborom Lúčnice.

Podujatím bude sprevádzať Marián Slovák a finančne ho podporili Bratislavský samosprávny kraj, Miestny úrad Bratislava-Petržalka a SOZA. Program doplní aj výstava obrazov akademického maliara Milana Herényiho s hudobnou tematikou a niekoľko prekvapení.

Peter Haruštiak
Apríl 2018