Jubilejný koncert: 25 rokov Bluesovej svokry

V Divadle Jána Palárika v Trnave

Trnavskú hudobnú skupinu Bluesová svokra – The Blues Mother-In-Law založili v roku 1994 skúsení muzikanti (Vlado Machala, Tono Šidlík, Peter Stojka, Silvo Tibenský, Peter Bonzo Radványi), ktorí predtým hrávali v známych kapelách (The Breakers, The Meditating Four, Pulz, Tah, Lord). Neskôr sa pridal Robo Selický na keyboards. V krátkom čase sa prepracovali na špicu slovenskej bluesovej scény a so svojou energickou show už ako BMIL stihli vystupovať po celom Slovensku, v Čechách, v Poľsku a v Rakúsku. Ich prvé CD, so záznamom Live koncertu z r. 1997 s jednoduchým názvom Live, bolo prvým koncertným bluesovým albumom v histórii slovenskej hudobnej scény. Vďaka tomuto CD, množstvu koncertov a účinkovaniu na rozličných známych festivaloch Blues Slovakia, trnavského Dobrofestu, bratislavského Livin Blues či najväčšieho českého bluesového festivalu Blues Alive v Šumperku, atď…,


Slovenská bluesová spoločnosť (SBS) udelila skupine Bluesová svokra – The Blues Mother-In-Law výročnú cenu a vyhlásila ju za Bluesovú kapelu roka 1998. V priebehu rokov so skupinou vystupovali viacerí ich prominentní hostia, ako vynikajúci harmonikár Erich Boboš Procházka, ruský saxofonista Ruslan Nikolajev, basgitarista Juraj Gregorík, americký spevák a hráč na rezofonickú gitaru Catfish Keith a mnohí ďalší…

Jubilejný koncert 25 rokov Bluesovej svokry v Trnave

Roku 2002 nahrala Bluesová svokra štúdiový album Naše mená, ktorý takisto získal veľmi dobrú odozvu nielen u fanúšikov, ale aj u hudobných publicistov. V skupine sa postupne vystriedali aj iní známi hudobníci: Laco Bartoš, Palo Opatovský, Richard Gajlík a Richard Šarkozi. V zostave Machala. Šidlík, Gajlík, Šarkozi sa BMIL stihli predstaviť na známom medzinárodnom festivale Livin blues 2018 v Bratislave, zároveň v apríli 2018 sa zúčastnili Koncertu hudobnej legendy pre Joža Barinu pri príležitosti jeho jubilejnej 70-ky, ich vystúpenie nahral a vysielal aj slovenský rozhlas.


Trnavská skupina The Blues Mother-In-Law ani po 25 rokoch na hudobnej scéne neusnula na vavrínoch, neustále tvorí, koncertuje, dopĺňa repertoár vlastnými i prebratými skladbami, štandartmi, ktoré nekopíruje, má ich upravené a dáva do nich vlastnú dušu a prejav. Jej hlavným zámerom okrem zdokonaľovania súhry je i naďalej prinášať poslucháčom dobrý pocit na koncertoch. Na koncerte, ktorým si skupina pripomenie 25. výročie svojej existencie, predstaví fanúšikom dvoch nových členov aj rad nových skladieb.


Jubilejný koncert pri príležitosti 25. výročia vzniku a existencie legendárnej trnavskej blues rockovej skupiny Bluesová svokra – The Blues Mother-In-Law. Dňa 15. mája 2019 v Divadle Jána Palárika, Trnava, začiatok o 19.00 hod. Lístky si budú môcť záujemcovia a fanúšikovia zakúpiť v Informačnom centre (pod Mestskou vežou na Trojičnom námestí 1, v Trnave) od: 23.4.2019 do 14.5.2019! Dopredaj voľných lístkov bude možný 15.5.2019 od: 18.00 v interiéri – vo fojeri Trnavského divadla.

Bluesmusic