Jubilejný 15. ročník Jazz Blues Jamboree 2019

V 2 dňoch na 2 pódiách

Pre novozámockú hudobnú jeseň je už neodmysliteľnou ingredienciou festival Jazz Blues Jamboree. Jeho jubilejný, už 15. ročník získal dlhoočakávaný 2-dňový formát a odohrá sa v dňoch 15. a 16.11.2019 v kine Mier.

Jazz Blues Jamboree 2019 Nové Zámky

Počas tohto hudobného víkendu dostane každý zo žánrov svoj osobitný priestor. Jazzový piatok otvorí nový projekt multiinštrumentálneho virtuóza Jána Berkyho Mrenicu ml. s názvom Gypsy Jazz, ktorý, ako už prezrádza názov, do Nových Zámkov azda po prvý krát prinesie autentický nádych tvorby Djanga Reinhardta. Priestor dostane aj mladá progresívna vlna jazzu. Zoskupenie Ľudové Mladistvá nám dokáže, ako skutočne blízko k sebe majú jazz, folklór a moderná hudba. Večer uzavrie jazzový fenomén, slovenský rodák žijúci a pôsobiaci v Amerike, Laco Deczi a jeho Celula New York.

Jazz Blues Jamboree 2019 Nové Zámky

Na malom pódiu vo foyeri sa v prestávkach vydáme na pomyselnú cestu do swingujúcej Ameriky, a to vďaka trom šarmantným dámam z Paper Moon Trio.

Jazz Blues Jamboree 2019 Nové Zámky

Úvod bluesovej soboty bude patriť dáme. Eva Halčinová, ktorá so svojím Eva Halczyn Projekt zvíťazila vo vlaňajšej súťaži kapiel, patrí medzi najperspektívnejšie mladé tváre slovenskej bluesovej scény. Ochutnávku pravého balkánskeho funk-bluesového temperamentu nám prinesie Flash Pint zo srbskej Vojvodiny a večer uzavrie jedna z najikonickejších a najoriginálnejších postáv európskej bluesovej scény, Ripoff Raskolnikov a jeho Band.

Jazz Blues Jamboree 2019 Nové Zámky

Malé pódium vo foyeri bude už po druhý krát patriť Súťaži kapiel, ktorá už vlani dokázala, že je zárukou kvalitnej prehliadky nových tvárí hudobnej scény. A keďže jazz a blues patria k „vinylovej“ hudbe, ani tento rok sme nemohli zabudnúť na hudobných labužníkov klasických nosičov. Vinylmánia bude prebiehať v oba dni festivalu. Prežime spoločne pestrú hudobnú jeseň!


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Finančne podporil SOZA. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Libor Ondrejčík