Front Porch Blues Chorzów 2018

Lauba pelno bluesa v poľskom Chorzówe

Festival Front Porch Blues alebo Lauba pelno bluesa v poľskom Chorzówe patrí k najznámejším a najväčším letným festivalom u našich severných susedov. Pokiaľ v predchádzajúcich ročníkoch sa veľká časť festivalu odohrávala v prekrásnom prírodnom prostredí historického skanzenu, v tomto roku sa presunie do areálu Sztygarka pod starou banskou vežou bývalej bane „Prezident“. Organizátori to prirovnávajú k obdobnej situácii, keď sa kedysi v polovici 20. storočia akustický blues presídlil z delty rieky Mississippi do Chicaga, tak aj festival Front Porch Blues v Chorzowe opúšťa vidiecky skanzen a sťahuje sa do priemyselného komplexu Sztygarka.

Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa 2018

Fanúšikovia bluesovej hudby si tam počas troch dní od 20. do 22. júla prídu na svoje. Okrem celej plejády známych i menej známych poľských súborov ako Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Kraków Street Band, Adam Kulisz Trio + Krzysztof Głuch, Acustic či Adam Bartoś Band, budú môcť zažiť na štyroch festivalových pódiách aj vystúpenie vynikajúceho amerického bluesrockového gitaristu a speváka Taylor Moorea s jeho Bandom, britsko- poľský súbor Harpiano, alebo české kapely Band Of Heysek a Starý Psi feat. Charlie Slavík, ktoré ponúknu bluesovú všehochuť od akustickej delty cez country blues, oldschool Chicago, až po moderný elektrický bluesrock. Slovenskú bluesovú scénu na tomto medzinárodnom fóre bude reprezentovať duo Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi.

Front Porch Blues Chorzów 2018

Festival Front Porch Blues alebo Lauba Pełno Bluesa 2018 to budú nielen tri dni plné bluesovej hudby s množstvom koncertov na 4 scénach s viac ako dvomi desiatkami kapiel a sólistov, ale aj výstavy, spevácke i harmonikové workshopy, hudobné dielne pre deti, prezentácia časopisu Twój Blues, stretnutia s hudobníkmi, ponuka regionálnych jedál a množstvo ďalších atrakcií, slovom bude to trojdňová kombinácia open-air festivalu so sálovými koncertami, tri dni jedinečného bluesového pikniku v super atmosfére a nádhernej scenérii v srdci Sliezska.

Bluesmusic
Júl 2018