Festival Folk Blues Session 2017 v Bratislave

Uskutoční sa 17. ročník

Festival Folk Blues Session 2017 DK Lúky BratislavaPomaly sa blížime k plnoletosti. Medzinárodný festival folk bluesovej a bluesovej hudby Folk Blues Session 2017 v Bratislave pozýva na svoj sedemnásty ročník. v Dome kultúry Lúky sa v sobotu 25. novembra predstaví sa na ňom špička z našej scény a zahraničný headliner z Francúzska. Čakajú na vás vynikajúce muzikantské výkony, okorenené bluesovým feelingom a pesničkárskym potenciálom.

Rok utiekol ako voda a máme tu už XVII. ročník medzinárodného festivalu folk bluesovej a bluesovej tvorby Folk Blues Session 2017. Tešíme sa, že môžeme privítať skupinu Second Band, založenú a vedenú gitaristom Jurajom Parízekom a harmonikárom Petrom Stojkom, ktorí v rozšírenej zostave o kontrabasistu a basgitaristu Mareka Poloneca a bubeníka Denisa Čapkoviča predvedú bluesové štandardy aj autorské skladby v štýle East Coast Blues. Slovenskú melodiku má zahrnutú vo svojej tvorbe zoskupenie Broňo Dobrota & Blues Rules, ktorú vedie gitarista zo skupiny O.B.D. vo svojom bočnom projekte s ďalšími hudobníkmi zo slovenskej scény v zložení Peter Dobrota (klavír), Roman Náter (basgitara) a Ján Taňaši (perkusie). Improvizácie a vlastné zvuky sa prelínajú v zaujímavom zoskupení Free N´Loop, v ktorom univerzálny gitarista a virtuóz Peter Luha dal dohromady ďalších inšpiratívnych a kreatívnych interpretov – hráča na dychové nástroje Mariána Jaslovského a huslistu Jána Berky Mrenicu ml. Ich kompozície sa prelínajú od zasneného ambientu až po energické funky, v autorských skladbách aj coververziách.

Festival Folk Blues Session 2017 v Bratislave

Zahraničným headlinerom XVII. ročníka Folk Blues Session 2017 bude francúzska kapela Nico´ZZ Band. Jej lídrom je gitarista a spevák Nico ZZ, ktorý patrí k mladej generácii bluesmanov. Hoci sa narodil v Paríži, dlho sa v metropole európskej kultúry nezdržal. Založil vlastnú kapelu a spolu so svojimi spoluhráčmi dodnes brázdi po Európe a USA. Nico si vyvinul svoj nezameniteľný gitarový štýl, v ktorom sa prelínajú tradície z R&B, bluesu, soulu, funku a rocku. Černošský vokál a vynaliezavé gitarové sóla dopĺňa úderná rytmika v drojzáprahu bicie a basová gitara.

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival Folk Blues Session 2017  podporil Fond na podporu umenia.

Mgr. Alexandra Illéšová
Kultúrne zariadenia Petržalky
November 2017