Finalisti Blues prehliadky Aperitiv 2020

O víťazstvo budú bojovať len české a poľské kapely

Organizátori medzinárodnej súťažnej prehliadky bluesových súborov Blues Aperitiv 2020 zverejnili menoslov finalistov. Do tohtoročnej, v poradí už 21. súťaže, sa prihlásilo 34 kapiel. Z toho 17 českých, 13 poľských, po jednej zo Španielska a Bieloruska a dve zo Slovenska – Calvados Band z Košíc a Bluewine zo Serede.


Odborná porota zložená z hudobných publicistov, aktívnych muzikantov a organizátorov festivalov vybrala z nich sedem najlepších, ktoré v sobotu 28. marca vystúpia na finálovom koncerte v Šumperku. Bohužiaľ ani jedna zo slovenských kapiel, rovnako ako Španieli a Bielorusi, sa nedostala do tejto finálovej prehliadky, a tak tohtoročný Blues Aperitiv bude záležitosťou iba Čechov a Poliakov. Usporiadatelia súťaže garantujú dvom najlepším kapelám vystúpenie v hlavnom programe známeho medzinárodného festivalu Blues Alive, ktorý sa uskutoční v novembri v Šumperku.
Blues Aperitiv 2020 Šumperk

Víťazi vzídu z tejto finálovej sedmičky: Blue Willmingstons (PL), The PeaNuts (CZ), Diapositive (PL). Mo/Fo Cat Clarion (CZ), Patt Berry Trio (CZ), Blackberry Brothers (PL), Foxy Mama (CZ). Okrem nich sú pre každý prípad v zálohe ešte dve náhradné kapely: Tommy G Band (CZ) a Fingerstyle Bob & The Blues Society (PL).

Bonzo Radványi
22/02/2020