Festival Pes Fest v Hostinci u Čierneho Psa

2. ročník klubových koncertov v Komárne

Klubový festival PesFest 2017 sa uskutoční 17. a 18. novembra 2017 v Hostinci u Čierneho Psa v Komárne.Srdečne Vás pozývame na 2. ročník klubového medzinárodného festivalu PesFest 2017, ktorý sa uskutoční v dňoch 17. – 18. novembra 2017 v Hostinci u Čierneho psa v Komárne.

Prvý deň festivalu PesFest 2017 odštartuje svetová osobnosť, austrálský blues rockový gitarista Gwyn Ashton so svojím sólovým „One Mand Band“ Gwyn Ashton sa narodil vo Walsu, ale v 60 tich rokoch sa s rodinou presťahoval do Adelaide v Austrálii kde od svojich 16.-tich rokov pravidelne vystupoval v kluboch. Od 90-tych rokov cestuje po svete a vystupuje sám alebo s kapelou. Spolupracoval a hral s osobnosťami ako B. B. King, Ray Charles, Buddy Guy, Peter Green alebo Johny Winter. V roku 2009 bol vyhlásený za tretieho najlepšieho gitaristu na svete, hneď po Jeff Beckovi a Garry Moorovi. Po ňom bude nasledovať vystúpenie štúrovskej bluesrockovej formácie Easy Blues.

Dvanáctý ročník festivalu International Roots & Blues v Bíline.

Druhý festivalový deň v Komárne bude viac komorný. Ako prvý vystúpi výborný slovinský spevák a gitarista Paul Batto jr. v doprovode českého pianistu Ondřeja Kříža. Duo hrá okrem vlastnej tvorby i soul-bluesové covery pesničky. Pravidelne vystupujú na festivaloch a v kluboch po celej Európe. Záver festivalu bude patriť domácej kapele komárňanského gitaristu a speváka Vlada Urbanovského a jeho kapele Blues Dust.

Festival PesFest organizuje každoročne Hostinec u Čierneho psa a komárňanský rodák a hudobník Tomáš Bobek Bobrovniczký (PureMusic). Festival sa koná za podpory mesta Komárno a dalších partnerov.

Začiatok: 20:00hod
Vstupné na jednotlivé dni: 7 Eur
Pernamentka na 2 dni: 10 Eur
Vstupenky na festival je možné si zakúpiť v Hostinci u Čierneho psa.

Tomáš Bobrovniczký
Dramaturg festivalu
Október 2017