Festival Blues Moods 2018 štartuje v Trnave

Hviezdou večera bude americká speváčka Juwana Jenkins

Medzinárodný hudobný festival Blues Moods 2018 TrnavaTrnavská hudobná spoločnosť, o. z. vás pozýva na ďalší ročník hudobného festivalu Blues Moods 2018. Uskutoční sa 10. novembra v Kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave.

Publiku sa predstaví aj rodák zo Žiliny, Lukáš Piala spoločne s trnavskou bluesovou skupinou Second Band. Napriek jeho účinkovaniu v rôznych hudobných projektoch zostáva vynikajúcim prvoligovým hráčom v bluesovom žánri, s osobitým pocitom a hudobným prejavom.

Ďalším hosťom festivalu Blues Moods 2018 bude maďarské akustické duo z Budapešti – Grunting Pigs s lídrom, spevákom a hráčom na ústnu harmoniku Matyásom Pribojszkym. Slovenskú hudobnú scénu bude zastupovať formácia ZVA 12-28 Band s osobitým osobitou interpretáciu bluesového žánru.

Hviezdou Blues Moods 2018 bude Juwana Jenkins a Charlie Slavík

Hviezdou festivalového večera bude šarmantná speváčka Juwana Jenkins dlhodobo žijúca v Prahe. Do Trnavy dorazí so svojou sprievodnou skupinou, ktorej členom je aj významný český hráč na fúkaciu harmoniku – Charlie Slavík.

Festival Blues Moods je oslavou skladateľských a interpretačných schopností jednotlivcov a skupín v tomto žánri, slúži ako projekt pre uchovávanie nášho nehmotného kultúrneho dedičstva, možnosti trávenia voľnočasových aktivít ako aj inšpirácia pre iné kultúrne aktivity. Vstupenky sú k dispozícii online na Ticketportal.sk.

Peter Stojka
Organizátor Blues Moods
Október 2018