Dve hudobné osvieženia v Trnave

Zahrajú Holy Water a Professional Deformation

Do letného, hudbou nabitého centra Trnavy prináša občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť koncertné osvieženie v podobe dvoch vystúpení. V polovici júla vystúpi na trnavskom Nádvorí holandské duo Holy Water a koncom augusta na tom istom mieste česká skupina Professional Deformation.

Dve hudobné osvieženia v Trnave

Holy Water je rokenrolové duo z holandského Amsterdamu. Spevák a gitarista Chris Schut a kontrabasista David Mac Gillavry hrajú vlastné, autorské skladby v štýle klasického rokenrolu v štýle Elvisa Presleyho alebo Johnyho Casha. Duo prechádza Európou so svojim turné už od roku 2008 – od Londýna, cez Paríž až po Moskvu. Ako hovoria sami o sebe: “Keď počujete hrať Holy Water, je to akoby ste počuli veľkú kapelu, keď ale pristúpite bližšie, uvidíte dvoch sympatických mladíkov hrať muziku plnú energie.” Skupina vystúpi v rámci projektu Blues Moods Summer Special na trnavskom Nádvorí PSK v stredu 17. júla 2019 so začiatkom o 20.00 h.

Dve hudobné osvieženia v Trnave

Česká skupina Professional Deformation je spojenie melodického bluegrassu, swingu, rockabilly a štyroch mužských hlasov. Skupina bola založená v roku 2016 gitaristom a spevákom Jakubom Racekom. Zostavu skupiny dopĺňajú skúsení hudobníci – kontrabasista Miloš Klápště, dobrista Radek Vaňkát a banjista Petr Vošta. Vystúpenia skupiny sú veľmi živé, zábavné a doslova nabité energiou. Lyrické balady skupiny sú doplnené skvelými hlasmi a ich inštrumentálne výkony nenechajú nikoho na pochybách o ich hráčskych schopnostiach. Professional Deformation vystúpi vrámci projektu Dobrofest Summer Special v stredu 21. augusta 2019 na trnavskom Nádvorí PSK so začiatkom o 20.00 h.

Dve hudobné osvieženia v Trnave

Trnavská hudobná spoločnosť tieto dva projekty zaradila do svojho portfólia ako podporné aktivity festivalov Blues Moods a Dobrofest pre uchovanie nehmotného kultúrneho dedičstva. Oba letné špeciály projektov Blues Moods Summer Special a Dobrofest Summer Special vznikli vďaka finančnej a morálnej podpore inštitúcií a spoločností: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava, o.z., Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Malý Berlín, Halada advokátska kancelária s.r.o., Libros, s.r.o., EditPrint s.r.o., Polonec, s.r.o., Webhouse, s.r.o. a portálu DoMesta.sk.

Na obe podujatia počas oboch letných dní je voľný vstup.

Peter Stojka
07/2019