Bluesová scéna na festivale Valašský špalíček 2017

Festival slávi svoje 35. narodeniny

Jeden z najstarších hudobných festivalov u našich západných susedov – Valašský špalíček vo Valašskom Meziříčí slávi svoje 35. narodeniny. Jeho prvý ročník sa uskutočnil v júli roka 1983. Postupne sa rozrastal a z jednodňovej folkovej prehliadky sa vyprofiloval na dnešný multižánrový štvordňový festival, v ktorom okrem folku hlavnú rolu hrá rocková a bluesová hudba.

Hlavným ťahákom jubilejného 35. ročníka bude nepochybne škótska bluesová speváčka Maggie Bellová

Potom, čo sa v predchádzajúcich rokoch na Valašskom Špalíčku predstavili okrem známych českých a slovenských interpretov aj retro legendy zo 60. rokov, britská skupina Pretty Things a kráľ britskej psychedélie Arthur Brown, hlavným ťahákom jubilejného 35. ročníka bude nepochybne škótska bluesová speváčka Maggie Bellová, ktorú bude sprevádzať nemecký Hamburg Blues Band s hosťujúcim britským gitaristom Krissy Matthewsom a spievajúcim textárom Pete Brownom, spoluautorom svetoznámych hitov White Room, Swlabr či Sunshine of Your Love od skupiny Cream.

Program festivalu Valašský špalíček 2017 veľmi pestrý a lákavý, Slovenskú hudobnú scénu budú zastupovať The Buttons

Program festivalu Valašský špalíček 2017, ktorý sa uskutoční v dňoch 21. – 24. júna, je veľmi pestrý a lákavý. Okrem už spomínanej Maggie Bell sa na festivalovom pódiu objaví aj americká bluesová gitaristka a speváčka Jackie Venson s jej Bandom z Texasu a nebude chýbať ani celý rad domácich hviezd ako sú Vladimír Mišík, Michal Prokop, Mňága a Žďorp, Synkopy 61, Progress Organization či Ivan Hajniš & The Primitives Group. Slovenskú hudobnú scénu budú v tomto roku zastupovať bratislavské kapely Slnovrat a The Buttons.

Bluesoví fanúšikovia sa môžu tešiť na Valašskom špalíčku aj na špeciálny piatkový bluesový večer zahrá známy Slovak Blues Project

Bluesoví fanúšikovia sa môžu tešiť na Valašskom špalíčku aj na špeciálny piatkový bluesový večer, ktorý je už tretí rok súčasťou festivalu a moderuje ho známy slovenský bluesman Bonzo Radványi. V tomto roku sa na bluesovej scéne v M-klube postupne vystriedajú Luboš Andršt & Energit, Dura & Blues Club feat. Fedor Frešo,Vladimír Mišík & ČDG, Marek „Makaron“ Motyka & Ryszard „Rico“ Rajca z Poľska, Američanka Jackie Venson a Slovak Blues Project v plnej zostave.

Piatok 23. júna 2017, M-klub – Bonzo Blues Stage
15.30 Luboš Andršt & Energit (CZ)
17.00 Dura & Blues Club featuring Fedor Frešo (SK)
18.30 Vladimír Mišík & ČDG (CZ)
20.00 Marek „Makaron“ Motyka & Ryszard „Rico“ Rajca (PL)
21.30 Jackie Venson (USA) & Joe Kučera (D) (acoustic)
23.00 Slovak Blues Project & Peter Bonzo Radványi (SK)
00.00 Get Back Night

Program festivalu Valašský špalíček 2017 veľmi pestrý a lákavý

Kompletný program a užitočné informácie na stránke festivalu Valašský špalíček.

Bluesmusic
Jún 2017