Rozlúčka so starým rokom v Skalici

Reštaurácia Srdiečko znova praskala vo švíkoch

Živé koncerty štýlu blues, jazz a rock v Skalici sa stali už neodmysliteľnou súčasťou hudobného života na Záhorí. Jedným z kultúrnych stánkov sa stala aj reštaurácia Srdiečko, kde sa v minulosti konali koncerty Hudba v Meste, celoslovenská súťaž bluesových kapiel, udeľovanie ocenení najlepším slovenským bluemanom a ďalšie významné hudobné podujatia.

Rozlúčka so starým rokom 2016 v skalickom Srdiečku

Výnimkou nebola ani koncoročná akcia, ktorá sa uskutočnila v piatok 30. decembra 2016 už v spomínanom skalickom Srdiečku. Vystúpili na nej asi všetci významní hudobníci zo Skalice a okolia a utvorili sa zaujímavé hudobné kombinácie. Duo Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi doplnil výborný hráč na heligónku Miro Buzrla zo Skalice. Slovensko-moravskú folk rockovú formáciu Velká svačina podporil saxofonista Martin Guček. Nechýbal ani záhorácky Slovak Blues Project s gitaristom a spevákom Paľom Hrnčiríkom z Holíča. Bluesovu párty spestrila skalická cimbálka – FK Skaličan a prišlo aj na veľké záverečné jam-session, kde zahral na basgitaru aj viceprimátor mesta Strážnice Walter Bartoš a jeho syn na elektrickú gitaru.

Rozlúčka so starým rokom 2016 v Srdiečku v Skalici

Už sa stalo tradíciou, že koncerty v skalickom Srdiečku navštevuje pravidelne mestská polícia. Bohužiaľ nie ako fanúšikovia, ale na základe udania nemenovaného podnikateľa, ktorému očividne vadí akákoľvek hudobná produkcia. Ale to nemení na fakte to, že od začiatku organizovania koncertov v reštaurácii Srdiečko nám sála vždy praskala vo švíkoch. A to nás povzbudzuje ešte k väčším výkonom v roku 2017.

Ľuboš Beňa
Január 2017